Results

Regatta Date Division Pos. Boat Owner Sails made in Qingdao
Audi Geelong Jan-10 IRC-1 1st Secret Mens Business 3.5 Geoff Boetcher Y
IRC-3, AMS-3 1st Surprise David Ellis
AMS-2 1st Swordfish Trombone Tim Olding
Audi Sydney Mar-10 X-Yachts 1st Toybox Ian Box Y
PHS-1 1st Sailors with Disabilities David Pescud
PHS-3 1st Broule Brett & Karen Pearce Y
IRC-2 2nd Flying Cloud Howard Piggott Y
Sydney Hobart 2009Ê IRC-2 1st Tow Truck Anthony Patterson
2010 IRC OA 1st Secret Mens Business 3.5 Geoff Boetcher Y
Launceston to Hobart 2009Ê Line Honours 1st Mr Kite Andrew Hunn
Lincoln Week 2010 IRC 1st Secret Mens Business 3.5 Geoff Boetcher Y
Brisbane- Gladstone 2010Ê IRC OA & IRC 1 1st Wedgetail Bill WIld
IRC OA 3rd RBS Morgan ImmigrantÊ Jeff PaulÊ
IRC 2 1st RBS Morgan ImmigrantÊ Jeff PaulÊ
IRC 2 2nd Corum Geoff Anderson
IRC 3 1st Saltash 11 Ian WrightÊ
Bay to Bay Qld 2010 Line Honours 1st Brace Brace Brace Kevin Costin
Raja Muda 2009 IRC 1 1st Hi Fi Neil Pryde
IRC PC 1st Australian Maid John Wardill Y
China Sea Race 2010 IRC1 1st Hi Fi Neil Pryde
IRC2 3rd Avante Garde Greg Kearns Y
IRC3 1st Red Kyte
IRC PC 1st Australian Maid John Wardill Y
Commodores Cup Phillipines IRC 1 1st Hi Fi Neil Pryde
2010 IRC2 1st Red Kyte Anthony Root
IRC2 2nd Avante Garde Greg Kearns Y
Adams 10 Jan-10 1st Eat My Shorts Peter & Bryce Johnson
TS 16 Dec-09 1st Ambulance Ken Marslew
Sail Port Stephens 2010 1st Margaret Rintoul V
Hamilto Island 2011 PHS 2 1st Euphoria Tony Colman
Cruising 2 1st Leonardo Peter Maitz Y
Cruising 1st Star Ferry John Brand Y
San Fernando 2011 IRC 1st Red Kyte Anthony Root
Audi Geelong 2011 IRC & AMS C 1st EXECUTIVE DECISION Grant Botica
AMS B 1st Just a Minor Hiccup Peter Colman
Audi Sydney Mar-11 X-Yachts 1st Toybox Ian Box Y
PHS 1 1st Waillea Neil Padden Y
Classic 1st Alicia Andrew Mcpherson
Syd-Newcastle Apr-11 IRC 1st Wild Rose Roger Hickman
PHS 1st Quetzacoatal Anto Sweetapple Y
Hainan 2011 IRC 1st Wasa 370 Wasa Yachts y
Hong Kong Vietnam 2004 Record 1st Skandia Grant Wharrington